top of page
  • תמונת הסופר/תRina Zadvil

הטיפים שיהפכו אתכם לנינג'ות בצילום

עודכן: 2 במרץ 2021

בין אם אתם צלמים חובבים ובין אם אתם רוצים לעשות צילומים לעסק שלכם, קבלו הדרכה לצילום ועריכה שתשדרג בכמה רמות את הצילומים שלכם:


1. רקע הסצנה - שימו לב היכן אתם מצלמים, מה סביבת הצילום, מה כדאי להוציא ממנה ומה כדאי להוסיף לה על מנת לצלם צילום אסתטי ומקצועי. אם אתם רוצים לצלם מוצר כלשהו שימו לב שיש מספיק רקע אך לא יותר מידי, תתפקסו על המוצר. תוסיפו קישוטים נלווים במידה מועטה, שיכולים להועיל לצילום מבחינת האווירה והמחשת חווית המוצר.


2. קומפוזיציה והיררכיה - שימו לב לאופן בו מסודרים הדברים שלכם. מה שהכי חשוב ובעל הערך אמור לתפוס הכי הרבה תשומת לב. יש דרכים שונות למקם אובייקט על מנת שיתפוס יותר תשומת לב, תלוי במטרה של הצילום.

לדוגמא, אם אתם רוצים לצלם סבון, שילבתם אותו על משטח הכיור בחדר האמבטיה ולידו יש את הכיור והברז, תתפקסו על הסבון והראו מעט מהכיור והברז. למה? כי הכיור והברז גדולים מהסבון אך לא הם מה שאתם מנסים לפרסם, זה הסבון. אם הייתם רוצים לצלם את הכיור והברז לקטלוג כלשהו אז היה נכון להתפקס על הכיור והברז ולשים אותם במרכז.


3. זווית הצילום - הזווית יכולה להציג התרחשות כלשהי, לשדר תחושות כלשהן או להעביר מסר מסוים. לזווית יש השפעה רבה למעשה על הצילומים שנצלם. בעוד שזווית צילום ישרה משדרת איזון, זווית צילום עקומה תשדר חוסר איזון ובהרבה מקרים גם חוסר מקצועיות.


4. תאורה - גם לתאורה יש משמעות עצומה על הצילומים. חשוב להבין שלא תמיד ניתן לערוך כל תמונה. כן, ניתן לסדר תאורה בפוטושופ אבל יש מקרים שפשוט עדיף לצלם מחדש. הכול תלוי במה שאתם רוצים שיראו בצילום שלכם, הרבה צל או מעט צל. ולא פחות משנה, האם הצילום אמור להיות במהלך היום או צילום לילי. לכל אחד מאלו יש זמנים שונים ואופטימליים במהלך היממה.


דבר נוסף שיש לקחת בחשבון בנושא תאורה הוא המיקום. צילום חוץ וצילום פנים יראו דיי שונה מבחינת התאורה גם אם הם צולמו באותה השעה בדיוק. התאורה משפיעה על חשיפת האור ולכן מומלץ שלא לצלם כשמואר מידי כדי לא ליצור תמונה שרופה או כשחשוך מידי כדי לא ליצור תמונה חשוכה.

את רמת החשיפה של המצלמה עצמה ניתן לסדר בהתאם לסיטואציה.


5. חדות - חשוב! לצלם תמונות חדות וברורות ללא טשטוש או תזוזות. תשתדלו לא לזוז כשאתם מצלמים, אם זה קשה לא לזוז ויש צורך אפשר להשתמש בחצובה. תהיו בפוקוס על מה שצריך להיות בפוקוס. והכי חשוב, צלמו עם מצלמה איכותית או עם מצלמה מעולה בפלאפון שלכם.


6. אפקטים מיוחדים שניתן ליצור עם המצלמה - יש אפשרות לפקס את המצלמה על אובייקט כלשהו ולגרום לשאר הרקע להיות מטושטש. אפקט מיוחד נוסף - צילום ארוך של שוט אחד של משהו זז המייצר תצלום נמרח. התוצאה הזאת מתקבלת כאשר מאפשרים למצלמה לקלטות שוטים במשך זמן ממושך יותר ליצירת תמונה.

.טיפים לצילום. מדריך לצילום מקצועי עיצוב גרפי. גרפיקה

7. אל תסתפקו בשוט אחד. תנסו לצלם כמה פעמים (לא צריך להגזים). תהיו סבלניים ותבחרו תמונות מעולות. לשם כך כתבתי מאמר נפרד, היכנסו לקריאה כאן.


8. עריכה ממוחשבת - לאחר שסיימתם לצלם אתם יכולים להכניס את התמונות שלכם לתוכנות עריכה שונות כגון לייטרום ופוטושופ ולערוך אותן. חשוב לשים לב שהעריכה באמת נראית מעולה.


9. איכות - לאחר שסיימתם את הצילומים והעריכות, אל תשכחו לשמור את הצילומים בצורה איכותית כדי שמתי שתגדילו את התמונות הן לא יתפקסלו ולא יראו מטושטשות. לכן, אני ממליצה תחילה, להכניס את התמונות בגודל שלהן לתוכנות העריכה ולא לקבוע להן גודל שרוב הסיכויים יהיה קטן מהן בהרבה. כיום לתמונות המצולמות בפלאפונים ובמצלמות יש גודל דיי גדול המאפשר לשמור על איכות טובה של צילום.

54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page